Olejowanie włosów na mgiełkę – czy działa?

Jeśli jesteś fanką olejowanie włosów i wciąż poszukujesz nowych metod olejowanie włosów, lub jeśli dopiero zaczynasz olejować pukle i nie wiesz, która metoda będzie dla ciebie najlepsza – przeczytaj poniższy artykuł. Prezentuje on bardzo delikatną metodę olejowanie włosów, która często jest pomijana podczas codziennej pielęgnacji. Jest nią olejowanie na mgiełkę.

Na czym polega olejowanie włosów na mgiełkę?

Krótko mówiąc – jest to olejowanie polegające na rozpyleniu olejku na włosach za pomocą atomizera. Olejek powinien być rozrzedzony (możesz wlać do buteleczki napar z pokrzywy, rumianku, skrzypu polnego, aloes połączony z wodą, sok wyciśnięty z cytryny i miód, mleko… lista substancji, które pielęgnują włosy, jest bardzo długa). Olejek wlewa się do ziołowego wywaru, dobierając jego ilość przede wszystkim do kondycji włosów. Suche kosmyki będą potrzebowały go więcej, grubsze i w miarę zadbane nieco mniej (około 2,5 ml na 250 ml wody). Olejowanie na mgiełkę jest bardzo wygodne, ponieważ po pierwsze nie zabiera dużo czasu, a po drugie można je wykonać wszędzie i wielokrotnie w ciągu dnia (zawsze wtedy, kiedy czujesz, że włosom potrzebne jest nawilżenie i ochrona). Olejowanie na mgiełkę jest bardzo delikatną formą pielęgnacji. Atomizer pozwala równomiernie rozprowadzić mieszankę na włosach, dzięki czemu nie są one przeciążone, a cała aplikacja przebiega szybko i komfortowo. Olejowanie na mgiełkę pozwala rozczesać włosy, ujarzmić je, ułożyć fryzurę, zabezpieczy zarówno końcówki włosów, jak i pukle na całej długości. Z tego względu jest ono świetnym uzupełnieniem dogłębnego olejowanie włosów.

Samo olejowanie na mgiełkę niestety nie wystarczy, aby zregenerować i odżywić włosy. Jego wadą jest przede wszystkim to, że olejku w takiej formie nie aplikuje się na skórę głowy, której zdrowie jest podstawą każdej pielęgnacji. Jeśli choruje skóra włosy, a procesy zachodzące na je powierzchni są zakłócone – wówczas nie ma co marzyć o zdrowych, silnych włosach.. Dlatego olejowanie na mgiełkę należy wspomóc tzw. całonocnym olejowaniem. To wymaga już od nas zaaplikowania olejku zarówno na włosy, jak i a skórę głowy. Olej należy zostawić na włosach i głowie na minimum godzinę. Im dłużej, tym lepsze odżywienie zapewnisz swoim włosom. Olejowanie na mgiełkę będzie zatem świetnym uzupełnieniem dogłębnego olejowania, ponieważ zabezpieczy i odżywi włosy między jedną „głęboką” kuracją a drugą.