Koniec ze złymi zakończeniami (włosów). LAB 35 – olejek od Kallos.

Firma Kallos pochodzi z Węgier i zyskała już popularność w wielu krajach Europy. Kosmetyki Kallos cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród zadowolonych internautek. Nas zainteresował głównie olejek do zadań specjalnych, czyli kuracja regenerująca i zabezpieczająca końce włosów.

Producent zapewnia, ze olej „zreperuje” uszkodzoną strukturę włosów. Ma postać gęstego, olejkowego serum, żółtego i klarownego.

Mile zaskakuje obecność wielu naturalnych olejków. Jest ich siedem:

  • Olej arganowy– absolutny „olejkowy geniusz” w pielęgnacji włosów. Regeneruje i pomaga zachować optymalny poziom nawilżenia, a przede wszystkim osłania i chroni włosy przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
  • Olej awokado– zawiera aż siedem witamin odpowiedzialnych za piękno, kondycję i zdrowie włosow. Wzmacnia ich barierę ochronną.
  • Olejek kokosowy – to gęsty olej, w swej „naturalnej” postaci ma postać rzadkiego masełka. Olej kokosowy ochrania włosy, jednocześnie dostarczając do wnętrza komplet minerałów potrzebnych do zachowania ich sprężystości. Świetnie dba o końce włosów, zapobiegając ich rozdwajaniu.
  • Olej słonecznikowy– obfituje w duże stężenie kwasu z grupy omega – 6. Wniknie w nawet najbardziej zniszczone włosy, ponieważ zbudowany jest z dużych cząstek. Regeneruje w głębi i chroni na powierzchni włosy ekstremalnie zniszczone i wymagające wzmożonej opieki.
  • Olej lniany – to bogactwo witaminy E, czyli witaminy odpowiadającej za młodość i sprężystość włosów. Ochrania włosy i nie pozwoli im wypłowieć.
  • Oliwa z oliwek– nawilża i nabłyszcza włosy, a przy tym kontroluje puszenie się końców włosów i zapobiega ich łamliwości.
  • Olej makadamia– świetnie i szybko wchłaniający się olej, który wzmacnia włosy od wewnątrz. Zawiera kwas oleopalmitynowy z grypy omega – 7. Jest to bardzo rzadki kwas, który jest identyczny z ludzkim sebum wytwarzanym przez skórę. Z tego powodu nawilża włosy potrzebujące nawilżenia i reguluje wydzielanie sebum przy włosach tłustych.

Olejek – jak na produkt stosowany miejscowo (jedynie końce włosów) – jest bardzo wydajny i gęsty, przez co komfortowo aplikuje się go na końcówki. 50 ml wystarczy na długi czas. Moc olejków występująca w produkcie sprawia, ze jest to naprawdę dobry, wartościowy kosmetyk. Przy regularnym stosowaniu zapewni końcówkom siłę i blask oraz uodporni na wszelkie uszkodzenia.