Wszechstronny rekonstruktor- olejek do włosów Biolage Exquisite Oil firmy Matrix

Długo mogłabyś poszukiwać w drogeriach kosmetyku na bazie olejków, który może być używany nie tylko na same łodygi włosów, ale również na skórę głowy (m.in. do masażu). To przecież głównie wzmacniając skórę głowy i cebulki w pełni zregenerujemy i odżywimy włosy.

Większość produktów znanych firm nadaje się jedynie do stosowania na włosy, z pominięciem skóry głowy. Zawierają one alkohol i substancje mogące działać komedogennie – zaburzać poprawność procesów na powierzchni skóry. Na szczęście Biolage firmy Matrix działa inaczej. Mnogość zastosowań zaskakuje. Niby kosmetyk, niby produkt drogeryjny, czyli „składanka” różnych, niekoniecznie naturalnych substancji, a można go stosować jak naturalny, czysty olejek do włosów.

Co takiego można zrobić z olejkiem Matrix Biolage Exquisite?

  1. Wmasować w skórę głowy i włosy, wzmacniając cebulki i dogłębnie regenerując (można to zrobić zarówno przed jak i po myciu głowy)
  2. Nałożyć na włosy i skórę na noc, fundując puklom całonocną kurację.
  3. Na suche włosy przed układaniem fryzury- włosy nabiorą blasku i będą się pięknie prezentowały przez cały dzień.
  4. Dodać go do maseczki w celu spotęgowania działania kosmetyku.
  5. Przed myciem włosów jako maseczkę- wystarczy pozostawić go na włosach przez około 15 min.
  6. Nałożyć po umyciu włosów na wilgotne pukle, aby rozchylone jeszcze po kąpieli łuski lepiej wchłaniały olejek.
  7. … i naprawdę, kiedy tylko chcesz w ciągu dnia (a nawet nocy).

Matrix Biolage Exquisite zawiera olejki naturalne dobrej jakości, świetnie skomponowane. Zawierają one wszystko, co potrzebne jest włosom do regeneracji i zdrowego wzrostu. Olej moringa – unikalny olej o dobrych właściwościach detoksykujących i ochraniających włosy. Zawiera tokoferole świetnie regenerujące włosy. Olej makadamia zawiera bardzo cenny kwas z grupy omega – 7. Jest on wartościowy dla włosów i skóry głowy, ponieważ ma budowę i skład przypominający ludzkie sebum. Z tego względu reguluje procesy na jej powierzchni. Oznacza to tyle, ze włosy zbyt przetłuszczające się przestaną wytwarzać taką ilość sebum, a włosy suche zyskają odpowiedni poziom sebum, więc skóra przestanie się wysuszać. Olej arganowy ochroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i gorącym powietrzem suszarki.

Matrix Biolage Exquisite to 92 ml bardzo dobrego produktu w przystępnej cenie.