Olejowanie włosów – co oprócz oleju będzie ci potrzebne?

Olejowanie włosów jest szeroko i szczegółowo omawiane zarówno w czasopismach, jak i na stronach internetowych. Bardzo łatwo jest również znaleźć informacje o wszelkich rodzajach olejków i ich właściwościach. Niewiele jest jednak informacji o tym, jak szczegółowo przeprowadzić olejowanie włosów.

Czy potrzebujesz jedynie olejku do włosów, czy może musisz się odrobinę bardziej przygotować?

Oczywiście odpowiednio dobrany olej do włosów jest sprawą prymarną. Warto jednak zaopatrzyć się w stosowne gadżety, które sprawią, że olejowanie włosów przebiegnie gładko. Oto lista rzeczy potrzebnych do olejowania włosów:

1. Grzebień o szerokim rozstawie zębów – najlepiej wykonany z naturalnych surowców, no z drewna. Pomoże on zarówno rozczesać włosy przed olejowaniem, jak i po aplikacji olejku. Nie splącze ani nie poszarpie kosmyków, a olej będzie się dzięki niemu lepiej rozprowadzał na włosach.

2. Ochronny czepek. Jest to gadżet niezbędny zwłaszcza wtedy, kiedy nałożony na włosy olej chcesz zostawić na swoich puklach na noc lub na kilka godzin. Olej nie pobrudzi wówczas poduszki, gdy położysz się spać, a poza tym naturalne olejki bardzo lubią ciepło – wówczas ich działanie jest spotęgowane.

3. Szczoteczka do zębów lub pędzelek do farbowania odrostów – dzięki niemu uda ci się nałożyć olejek równomiernie na skórę głowy i nie przesadzisz z jego ilością. Zrób to dokładnie w taki sposób, w jaki farbujesz odrosty: rozdzielaj stopniowo przedziałki na całej głowie i nakładaj wzdłuż nich olejek, koncentrując się na skórze głowy.

4. Ręcznik. Nałóż go na ramiona, gdy nakładasz olej, a następnie zawiń go wokół głowy po wcześniejszym nałożeniu na włosy foliowego czepka. Dzięki temu włosy i skóra głowy będą miały cieplej, a olej będzie lepiej działał.

5. Szampon bez SLS, SLES – olejek do włosów należy zmywać delikatnym, pozbawionym parabenów i silikonów szamponem. Substancje typu SLS, SLES działają komedogennie, podrażniają skórę głowy i zakłócają poprawne funkcjonowanie procesów na jej powierzchni. Możesz zatem wybrać organiczny lub oparty na naturalnych składnikach produkt albo sięgnąć po delikatny szampon dla dzieci.