Metody olejowania włosów. Którą z nich wybierzesz?

Włosomaniaczki wymyślają coraz to nowsze sposoby olejowania włosów. Jeżeli jeszcze ich nie przetestowałaś, to nawet nie wiesz, ile straciłaś. Nie zwlekaj, tylko kup olejek kosmetyczny i wypróbuj, jak działa. Sprawdź, który sposób olejowania włosów przypadnie ci do gustu.

Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to jeden z pielęgnacyjnych zabiegów, który przynosi niesamowite efekty. Każda włosomaniaczka z pewnością przeprowadza go przynajmniej raz w tygodniu. Moda na olejowanie włosów przywędrowała do nas z Azji. Zapewne każda z nas chciałby mieć takie włosy jak Arabki lub Hinduski. A jakie efekty daje ten zabieg?

Olejowanie włosów polecane jest wszystkim, niezależnie od długości, struktury, skrętu i koloru pasemek. Przeprowadzane regularnie przyniesie spektakularne rezultaty. Wystarczy, że będziesz robiła je przynajmniej raz w tygodniu, a bardzo szybko zobaczysz, że kondycja twoich włosów znacznie się poprawiła.

Stosując odpowiednio dobrany olejek, możesz zahamować wypadanie włosów, zmienić porowatość pasemek i poprawić stan skóry głowy.

Ponadto, końcówki włosów zostaną zregenerowane, niesforne kosmyki zdyscyplinowane, a puszące się pasemka wygładzone. Olejowanie sprawia również, że wewnętrznym strukturom włosów dostarczane są duże ilości składników odżywczych. Przekłada się to nie tylko na ich wygląd. Witaminy i minerały zawarte w olejkach regulują pracę gruczołów łojowych, pomagają w walce z łupieżem, ułatwiają suszenie i przyspieszają szczotkowanie.

Metody olejowania włosów.

Wyróżnia się kilka sposobów olejowania włosów: na sucho, na mokro, na mgiełkę, na odżywkę, olejowanie w misce, serum olejowe w sprayu. Na czym polega pierwsza z metod? Olejek aplikuje się na suche włosy, na kilka godzin przed myciem. Równie dobrze kosmetyk możesz nanieść przed snem, a rankiem umyć głowę. Pamiętaj, aby dokładnie pokryć wszystkie pasemka i, jeśli chcesz, skalp. Podobno ta metoda przynosi najlepsze efekty. Świetnie sprawdza się u osób, które mają normalne włosy lub lekko wysuszone na końcach. Olejowanie na mokro jest metodą bardzo podobną. Przed zaaplikowaniem olejku zmocz włosy. Już po zabiegu twoje pasemka staną się sprężyste, gładkie i pełne blasku.

Olejowanie włosów na mgiełkę to kolejny sposób pielęgnacji. Wybierz taką, która zawiera składniki nawilżające, np. aloes, kwas hialuronowy lub pszczele mleczko. Pasemka i skórę głowy spryskaj obficie kosmetykiem, a następnie nanieś olejek. Potem postępuj tak samo jak w trakcie olejowania włosów na mokro. Zamiast mgiełki możesz zastosować odżywkę. Wykorzystaj produkt bez zawartości silikonów, które ograniczyłyby dostęp składników odżywczych olejku w głąb włosów. Olejowanie włosów na mgiełkę i na odżywkę jest bardzo skuteczne. Skórze głowy i pasemkom dostarczane są substancje aktywne, witaminy i minerały znajdujące się i w olejku, i w innych kosmetykach.

Kolejna metoda olejowania polega na zanurzeniu włosów w misce z mieszaniną ciepłej wody i olejku. Ilość olejku dobierz do długości i gęstości włosów. Pamiętaj, aby wszystkie włosy dokładnie pokryły się tą odżywczą miksturą. Następnie odciśnij nadmiar wody, a pasemka zawiń w ręcznik. Po upływie około godziny umyj włosy ulubionym szamponem i pozwól im wyschnąć. Stosowanie serum olejowego to następna metoda olejowania włosów. Kosmetyk taki przygotuj, mieszając olejek kosmetyczny, wodę i dowolną maseczkę lub odżywkę. Zaleca się, aby wszystkie składniki połączyć w proporcjach 1:1:1. Oczywiście możesz je dowolnie zmieniać. Dokładnie wymieszaną miksturę przelej do butelki z atomizerem. Olejowym serum spryskaj obficie włosy, a po upływie godziny umyj je delikatnym szamponem.