Różowa siła – dwufazowy eliksir od Gliss Kur Ultimate Color

Siła skuteczności tkwi w odpowiedniej formule. Przeważnie te dwufazowe działają lepiej, bo rozwiązują problem na dwa sposoby, z dwóch różnych stron. Czy tak samo skuteczna jest odżywka do włosów farbowanych Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Ultimate Color Bi-Phase Elixir?

Eliksir dwufazowy Gliss Kur Hair Repair to produkt stworzony z myślą o włosach farbowanych. Zapewnia intensywny kolor i blask, a swoje działanie opiera na dwufazowej formule. Zerknijmy na skład, sposób aplikacji i działanie tego kosmetyku.

Co ma w składzie dwufazowy eliksir Gliss Kur Ultimate Color?

Mimo że odżywka do włosów Bi-Phase Elixir ma oleistą formułę, błędem byłoby nazwać ją olejkiem do włosów. Jedyny olej, jaki znajduje się w jej składzie, to olejek z pestek moreli w śladowych ilościach. Dodatek tego oleju ma jednak swoje uzasadnienie, bo to jeden z bogatszych w dobre kwasy tłuszczowe olejów. Działa zatem silnie nawilżająco i odżywczo. Co oprócz niego?

Skład Gliss Kur Ultimate Color Bi-Phase Elixir na pierwszy rzut oka nie zachwyca. Znajdziemy w nim dwa konserwanty, których mogłoby nie być, oraz trzy substancje potencjalnie komedogenne. Na szczęście to mniejszość tuż obok keratyny, prowitaminy B5, oleju morelowego, filtra UV i innych substancji o działaniu nawilżającym, tonizującym i odżywczym.

Jak działa Gliss Kur Ultimate Bi-Phase Elixir?

Wiele dobrego można powiedzieć o tym produkcie, mimo że nie zawiera tak dużych ilości naturalnych olejków, jak inne kosmetyki. Technologia 3D-Color-Luminance odpowiada za pielęgnację włosów farbowanych. Dzięki niej kolor jest długotrwale intensywny i błyszczący. Włosy nie matowieją, nie wysuszają się i nie blakną tak szybko. Eliksir Gliss Kur Ultimate Color Bi-Phase poprawia wygląd włosów farbowanych, ochrania je przed utratą koloru i wzmacnia, żeby zniwelować szkodliwość zabiegów chemicznych.

Odżywka do włosów Gliss Kur Bi-Phase Elixir ma jedynie 100 ml pojemności, a mimo tego jest bardzo wydajna. Nie potrzeba jej wiele, aby zapewnić ochronę i wzmocnienie włosom farbowanym. Forma sprayu sprawia, że aplikacja jest łatwa, a atomizer rozpyla minimalną potrzebną włosom ilość. Eliksir dwufazowy Gliss Kur Hair Repair ma słodki zapach, dość przyjemny dla nozdrzy i na pewno niezbyt drażniący.